O nás

Zámer projektu

Single katolíci je projekt, ktorý spája rôzne katolícke projekty v pastorácii slobodných na celom Slovensku. Ponúkame duchovnú, intelektuálnu a spoločenskú formáciu, informácie o formačných aj oddychových podujatiach a o miestach na spoznanie nových ľudí, ktorí túžia vstúpiť do sviatostného manželstva, hľadajú svoje „single“ poslanie  alebo duchovné povolanie v Cirkvi.

Náš tím

páter Kristián Šalamon

Martina Brenčičová

Vydatá od r. 2001, mama 4 chalanov, pochádza zo Spiša, ale už dlhé roky žije úplne inde. Cíti sa mlado, pretože jej práca a zároveň povolanie je spojené so single katolíkmi.  

Je predsedníčkou občianskeho združenia katRande o.z., ktorého náplňou je organizovanie zoznamovacích akcií pre slobodných, či už online www.katRande.org  alebo “naživo” speeddating.katrande.org, ale aj oddychových a formačných podujatí ako sú dovolenky, púte, víkendovky a zoomové stretnutia. 

Je veľmi rada a vďačná Bohu, že môže byť súčasťou tímu SingleKatolici.sk, skvelých ľudí, ktorí vytvárajú tento jedinečný projekt pre slobodných na Slovensku.  

Medzi jej záľuby patrí: šport, rozhovory s priateľmi, turistika, čítanie kníh. Ideálne strávený voľný čas je pre ňu prechádzka alebo bežkovanie v lese s rodinou, priateľmi a psom Bellou.

Monika Hricáková

Rozbehnutá v živote a snažiaca sa o bilokáciu, no ešte nemá taký stupeň svätosti 🙂

Rodená bratislavčanka zo Starého Mesta, extrovertka s intenzívnymi záchvatmi introverzie, ktoré si kompenzuje silenciom v kláštoroch, aby sa potom mohla vrhnúť do života.

Miluje ľudí, všetko čo je nové a rozbiehať projekty. Niektoré jej zostávajú roky a tak riadi domquovadis.sk, horebpet.sk, zastupuje Drotársku a mnoho iných menších projektov.

Naplnený sen je pracovať pre Cirkev a približovať ľudí k Bohu a sebe navzájom, pri objavovaní svojich talentov…preto je aj koučka (výcvik ACTP) a členka www.sako.sk.

Single sú jej srdcovka, pretože tam vidí obrovský potenciál pre Cirkev, svet a pre nich samých.

Juraj Hotový

Venuje sa poradenstvu v oblasti solárnej energie a elektromobility. Zaujíma sa aj o množstvom iných tém: vyuzislnko.sk/uzitocne

Spoluorganizuje online stretnutia Spoločenstva slobodných Nádej v Nitre (viac aj tu),
aktuálne chodí do 2.ročníka duchovných cvičení spoločenstva CVX.

Do tímu SingleKatolici.sk sa dostal vo februári 2021 vďaka ponuke technicky pomôcť
organizátorom Zoom sobotných stretnutí pre slobodných. Momentálne pomáha tiež koordinovať prípravu webu a dobrovoľníkov.

Viac sa dozviete tu: vyuzislnko.sk/juraj-hotovy

Eugen Križo

Pracuje v oblasti IT ako technická podpora tvorby reportov a robí údržbu internej databázy.

Do tímu SingleKatolici.sk sa dostal v januári 2021 odkedy je technikom Zoom sobotných stretnutí pre slobodných. Momentálne pomáha tiež ako IT podpora pre rôzne úlohy projektu – vďaka jeho IT zlepšovákom ušetrili už viacerí členovia tímu množstvo času 🙂

Má rád techniku, potulky prírodou, dobrú knihu a stretávky s kamarátmi.

Lukáš Koštál

Pochádza z malého mestečka Vrbové pri Piešťanoch. Študoval na teologickej fakulte Trnavskej univerzity, absolvoval viacero formácií, ako napr. Animátorská škola BA-TT arcidiecézy, Vodcovská škola, TWC school. Organizoval niekoľko ročníkov kresťanských festivalov, koncertov, konferencií, seminárov, plesov a mnoho iných aktivít, predovšetkým pre mládež.

On sám hovorí, že toto obdobie bolo častokrát viac o síce pekných a prospešných aktivitách a o službe, ale osobný vzťah s Bohom šiel do ústrania. Preto na istý čas pozastavil svoje aktivity, aby mal priestor nachádzať pravú podstatu toho, že správne kresťanstvo nie je v počte zorganizovaných kresťanských podujatí, ale v osobnom vzťahu s Bohom.

Po svojom neúspešnom partnerskom vzťahu sa rozhodol založiť projekt o vzťahoch s názvom bezhranicnalaska.sk, ktorý by napomáhal nielen mladým ľuďom vyhnúť sa zbytočným zraneniam zo vzťahov, poučiť sa z chýb iných prostredníctvom svedectiev, formovať a povzbudiť ich na ceste k Bezhraničnej Láske.

Okrem tematiky partnerských vzťahov (špeciálne téma: vernosť, dôvera, žiarlivosť) k jeho záujmom patrí modlitba chvál, spoznávanie, spájanie a zjednocovanie ľudí, cestovanie, púte, kresťanské podujatia, voda, príroda, prechádzky, filmy… Za ničiteľov vzťahov považuje nielen neveru a flirtovanie, ale tiež žiarlivosť, nedôveru, prílišnú naviazanosť na rodičov, narcizmus, pasivitu, nevyzretosť, nedoriešené zrania…jedným slovom egoizmus.

Jeho obľúbeným citátom je „Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce“ (Ž 37, 4). Tento citát Boh reálne naplnil v jeho manželstve s Veronikou. Lukášovo srdce je zapálené pre lásku k svojej manželke, k Bohu, ale tiež pre oblasť vzťahov a to hlavne tých partnerských. Rád sa venuje pomoci tým, čo vzťah majú alebo po ňom túžia…aj preto sa podieľal na založení projektu SingleKatolíci.