O nás

Zámer projektu

Single katolíci je projekt, ktorý spája rôzne katolícke projekty v pastorácii slobodných na celom Slovensku. Ponúkame duchovnú, intelektuálnu a spoločenskú formáciu, informácie o formačných aj oddychových podujatiach a o miestach na spoznanie nových ľudí, ktorí túžia vstúpiť do sviatostného manželstva, hľadajú svoje „single“ poslanie  alebo duchovné povolanie v Cirkvi.

Náš tím

páter Kristián Šalamon

Martina Brenčičová

Vydatá od r. 2001, mama 4 chalanov, pochádza zo Spiša, ale už dlhé roky žije úplne inde. Cíti sa mlado, pretože jej práca a zároveň povolanie je spojené so single katolíkmi.  

Je predsedníčkou občianskeho združenia katRande o.z., ktorého náplňou je organizovanie zoznamovacích akcií pre slobodných, či už online www.katRande.org  alebo “naživo” speeddating.katrande.org, ale aj oddychových a formačných podujatí ako sú dovolenky, púte, víkendovky a zoomové stretnutia. 

Je veľmi rada a vďačná Bohu, že môže byť súčasťou tímu SingleKatolici.sk, skvelých ľudí, ktorí vytvárajú tento jedinečný projekt pre slobodných na Slovensku.  

Medzi jej záľuby patrí: šport, rozhovory s priateľmi, turistika, čítanie kníh. Ideálne strávený voľný čas je pre ňu prechádzka alebo bežkovanie v lese s rodinou, priateľmi a psom Bellou.

Monika Hricáková

Rozbehnutá v živote a snažiaca sa o bilokáciu, no ešte nemá taký stupeň svätosti 🙂

Rodená bratislavčanka zo Starého Mesta, extrovertka s intenzívnymi záchvatmi introverzie, ktoré si kompenzuje silenciom v kláštoroch, aby sa potom mohla vrhnúť do života.

Miluje ľudí, všetko čo je nové a rozbiehať projekty. Niektoré jej zostávajú roky a tak riadi domquovadis.sk, horebpet.sk, zastupuje Drotársku a mnoho iných menších projektov.

Naplnený sen je pracovať pre Cirkev a približovať ľudí k Bohu a sebe navzájom, pri objavovaní svojich talentov…preto je aj koučka (výcvik ACTP) a členka www.sako.sk.

Single sú jej srdcovka, pretože tam vidí obrovský potenciál pre Cirkev, svet a pre nich samých.

Juraj Hotový

Venuje sa poradenstvu v oblasti solárnej energie a elektromobility. Zaujíma sa aj o množstvom iných tém: vyuzislnko.sk/uzitocne

Spoluorganizuje online stretnutia Spoločenstva slobodných Nádej v Nitre (viac aj tu),
aktuálne chodí do 2.ročníka duchovných cvičení spoločenstva CVX.

Do tímu SingleKatolici.sk sa dostal vo februári 2021 vďaka ponuke technicky pomôcť
organizátorom Zoom sobotných stretnutí pre slobodných. Momentálne pomáha tiež koordinovať prípravu webu a dobrovoľníkov.

Viac sa dozviete tu: vyuzislnko.sk/juraj-hotovy

Eugen Križo

Pracuje v oblasti IT ako technická podpora tvorby reportov a robí údržbu internej databázy.

Do tímu SingleKatolici.sk sa dostal v januári 2021 odkedy je technikom Zoom sobotných stretnutí pre slobodných. Momentálne pomáha tiež ako IT podpora pre rôzne úlohy projektu – vďaka jeho IT zlepšovákom ušetrili už viacerí členovia tímu množstvo času 🙂

Má rád techniku, potulky prírodou, dobrú knihu a stretávky s kamarátmi.

Dominik Kaššay

Pochádza z Petrovian pri Prešove. Vždy usmievavý s dobrou náladou, náš veľmi obľúbený Zoom animátor. Máme vďaka nemu spracované viaceré video-záznamy zo Zoom stretnutí, ktoré nájdete tu.

Žiaľ Dominik má vážne, život ohrozujúce zdravotné problémy so srdcom, kvôli ktorým už dlhé mesiace musí byť v nemocnici, čakajúc na transplantáciu srdca – prosím spomeňme si na neho aspoň krátkou modlitbou. Ďakujeme 🙂