Výlet na Molpír, Smolenický zámok, letný medokvas (sobota 19.8.2023)

Srdečne vás všetkých pozývam v sobotu 19.8.2023 do Smoleníc (Trnavský kraj) na výlet s bohatým programom:
výletík na vrch Molpír, Smolenický zámok, posedenie v reštaurácii, Letný medokvas…

Program:

 • Cestujúci busom sa stretneme v Smoleniciach na zastávke OcÚ (Obecný úrad) o 8:35. Tento spoj odchádza z Bratislavy z Nív z nástupišťa č. 23 smer Myjava o 7:20.
 • Počkáme takých 10 minút a presunieme sa k Starému pivovaru Erdödyovcov – nachádza sa na Pivovarskej ulici kúsok od centra obce: https://goo.gl/maps/Dh3bYBkb9D4cog3u8
  Odtiaľto sa k nám môžu pridať tí, ktorí prídu autami a tam si tátošov odparkujú (nakoľko v centre Smoleníc prebieha v túto sobotu Tradičný jarmok a parkovisko v centre bude nedostupné).
 • Spoločné putovanie do doliny Hlboča prerušíme pri Lurdskej jaskyňke na modlitbu a vzájomné predstavenie sa.
 • Nezabudneme si povedať čo to o Občasnom vodopáde a vyrazíme vpred na vrch Molpír (354m.n.m.) a praveké slovanské hradisko na tomto vrchu. Na tomto mieste si urobíme pauzu na doplnenie energie či možnosť pozdieľať sa i pokochať okolitou prírodou.
 • Z vrchu Molpír sa presunieme na Smolenický zámok (vstup je každú hodinu od 10:00 – 18:00 a vstupné je 5 eur). Ak na zámku už všetci boli, mohli by sme sa z vrchu Molpír vydať rovnou čiarou k obedu a usadiť sa v Pizzerii Halenár či Havran Pub v centre Smoleníc.
 • Čerešnička na záver: v sobotu sa koná i tradičný Letný medokvas so začiatkom o 15:00 v areály firmy na konci Smoleníc smerom na Trstín po ľavej strane. Pri samotnom areály sa nachádza záchytné parkovisko. Vstupné na podujatie je 5 eur v predpredaji a na mieste 7 eur.
  Posledný priamy bus do BA ide o 17:05 zo zastávky Smolenice, OcÚ.
  Pri tónoch prijemnej hudby, s pohárikom kvalitnej medoviny/včeloviny, uprostred milých ľudí s pohľadom na zámok by sme ukončili jeden z ďalších pekných darov od Pána.

 

Pre zorganizovanie spolujazdy využite tabuľku.
Taktiež prosíme do stĺpcov E, H vpísať Vaše meno a ako prídete (aby sme vedeli na koho čakať a kde 🙂
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1RHqtydWjBG7PbRXfmUKP38d_6kVKGdQSOdtGOK5kB-c/edit?usp=sharing

Nezabudnite si vziať dostatok tekutín, opaľovací krém a pokrývku hlavy.

Na všetkých sa teší Monika.