Výlet Dubová (sobota 7.10.2023)

Pozývam v sobotu 7. 10. na jednu milú akciu do mojej rodnej obce Dubová,
ktorá sa nachádza neďaleko mesta Modry v Pezinskom okrese na úpätí Malých Karpát.

Z našej obce pochádza niekoľko známych osobností a tým najznámejším z nich je Vincent Šikula – slovenský prozaik, básnik, scenárista a autor literatúry pre deti a mládež.
Veď kto by nepoznal film: „Otec ma zderie tak či tak„, či novelu: „S Rozárkou„.

Nakoľko kostol v Dubovej je zasvätený Ružencovej Panne Márii, stretneme sa u nás v čase hodov.
Na kačku sa prosím nechystajte, nakoľko hostiny zvyknú byť až v nedeľu. A to mi je naozaj veľmi ľúto.😄

Program:

 • O 11:00h vyrazíme spred kostola Ružencovej Panny Márie: https://maps.app.goo.gl/EtBvdyB6mUexgauM9
  Pôjdeme smerom po Podhorskej ulici smerom do hôr. Na konci tejto ulice začínajú zastavenia krížovej cesty, tak by sme si mohli jednu vykonať. Takú pre slobodných. Nenáročnú, nie príliš dlhú.
 • Pri Lurdskej jaskyňke by sme zaspievali nejakú mariánsku pieseň a pokračovali by sme pianko túričkou k malej chajde, kde by sme si dali pauzu na obed z vlastných zásob.
 • Po krátkom obede vyštartujeme po modrej značke až na kopec Kukla (564 m. n. m.).
  Nakoľko je v dnešnej dobe demontovaná rozhľadňa, budeme sa musieť uspokojiť s výhľadmi, ktoré nám umožnia okolité stromy.
 • Z vrchu Kukla inou trasou zídeme do obce Dubová. Ak bude záujem, môžeme sa zastaviť na miestnom cintoríne pri pomníku nášho rodáka, Vincenta Šikulu, či pri jeho rodnom dome v centre obce. Pre tých, ktorí cestou na kopec a z kopca vyhladnú, mám tip na zastavenie sa v Hoštáckej vieche na výborných koláčikoch a vínku miestneho cukrára i vinára v jednej osobe alebo kúsok od kostola sa nachádza pizzeria Il Padrino s vynikajúcou pizzou a inými dobrotami.
 • A čerešnička na koniec: nakoľko v sobotu si pripomíname patrocínium nášho kostola, náš pán farár, Rastislav Zelenay plánuje poobede odslúžiť svätú omšu, hneď po modlitbe svätého ruženca, ktorá začne o 17.30h. Takže oplatí sa ostať do konca. Veď je nám známe z písma, že kto vytrvá do konca, bude spasený. 😊


Doprava:

 • Informácia pre cestujúcich z BA: Autobusová stanica-Nivy nást. č.21 o 9:06 s príchodom do Dubová; kostol o 10:17.
 • Cestujúci z TT, AS nást.A (nást.1) 8:40 v Modre; Štúrova je 9:32 a z opačnej strany zo zastávky odchádza bus o 10:08, ktorý je v Dubovej; kostol 10:17
  Vhodnejší bus z TT je 555 z nást.D (nást.4) o 9:52 cez Doľany a v Dubovej ; kostol je o 10:43.
 • Cestujúci vlastnou dopravou môžu zaparkovať pozdĺž kostola alebo pred budovou Obecného úradu. Tento sa nachádza oproti kostolu (žlto-červená budova).

Registrácia:
cez registračný formulár: https://forms.gle/zR5HCt4FAMj2mcYr9

Registrácia cez formulár je potrebná kvôli organizácii spolujazdy alebo aby sme mohli účastníkov kontaktovať kvôli prípadnej zmene programu 😉
Ak ponúkate alebo potrebujete odvoz, tak sa registrujte najneskôr v piatok o 19.30h.

Verím, že počasie nám bude priať a prežijeme jeden pekný októbrový dník v spoločnosti príjemných ľudí.
Na stretnutie sa teší.

Monika