Víkendovka: S kým ísť do manželstva? Ako vzájomne pracovať na vzťahu? (18.-20.8.2023)

Miesto a čas konania:
Dubová (okres Pezinok), Podhorská 18
18.08.2023 19:00 – 20.08.2023 16:00

„Európa, buď bude kresťanská, ale nebude vôbec!“ Toto nám povedal pápež svätý Ján Pavol II.

Pozývame slobodných mužov aj ženy na víkendovú duchovnú obnovu spojenú s manuálnou prácou v duchu hesla patróna Európy svätého Benedikta – Modli sa a pracuj! Povieme si, podľa akých kritérií si vyberať životného partnera. Ďalej si prejdeme etapy spoznávania sa smerom do manželstva a to najprv viac z negatív a potom viac z pozitív. Ako prežiť snúbenecké obdobie. Ako vzájomne pracovať na vzťahu. Obnovu vedie kňaz Rastislav Zelenay.

Program:

Začíname na fare v Dubovej už v piatok 18.8. večerou o 19:00 a potom si pozrieme film podľa spoločného dohovoru. Navrhujeme film o láske proroka Ozeáša k manželke. Alebo si prejdeme príbeh o Tobiášovi…

V sobotu 19.8. začíname krátkou rozjímavou modlitbou a raňajkami o 8:30. Potom bude formačná úvaha so zdieľaním. Po nej by sme niečo porobili. Potom bude obed. Po obede bude ďalšia úvaha a po nej opäť by sme pracovali jednoduchšie práce na zveľadení kaplnky Boha Otca alebo aj jej okolia.

 

Dôležité je, aby sa mladí spoznávali pri práci. Večer bude ruženec, sv. omša a večera. Po večeri bude veselý program spojený so spevom a so spoločným zoznamovaním.

V nedeľu 20.8. bude o 8:30 rozjímavá modlitba a po nej raňajky. Po raňajkách ďalšia úvaha. Potom obed a po ňom kratšia túra v okolitej prírode.

 

Tieto víkendovky sú vhodné pre mladých, ktorí si chcú založiť pravú kresťanskú viacpočetnú rodinu. Je to vhodné pre tých, čo radi pomáhajú s manuálnymi prácami. Stretnutie nie je vhodné pre mladých, ktorí sa vyhýbajú manuálnej práci a v budúcnosti sa chcú viac realizovať v kariére a tak by nevedeli dať rodinu a výchovu detí na prvé miesto. Nejedná sa o ďalší duchovný wellness, ale o praktickú prípravu do manželstva a rodiny. Stretnutie je zadarmo. Jedná sa len o dobrovoľný príspevok na stravu. Odporúčame si priniesť zápisník, papuče a spacák, ak máte. Ubytovanie je v našich priestoroch a je zadarmo.

Registrácia:

Prihlásenie telefonicky alebo emailom:

 

zdroj foto: Dubová | Malé Karpaty (malekarpaty.travel)